10677111_597095093730009_816927776_o

Masaż Antycellulitowy bańką chińską

Zgrabna sylwetka oraz jędrna i gładka skóra są marzeniem każdej kobiety. Niestety, istnieje szereg różnych czynników zewnętrznych (choćby zanieczyszczenie środowiska) oraz wewnętrznych (hormonalnych, złej diety), które szpecą nasze ciało. Jednym z najczęstszych problemów estetycznych jest cellulit.


Jest to choroba zwyrodnieniowa podskórnej tkanki łącznej. Cellulit często mylony jest z innym stanem chorobowym – cellulitis. Ten drugi to odrębna jednostka, w której występuje stan zapalny, dlatego tych dwóch pojęć nie można stosować zamiennie. Cellulit jest złożonym problemem zdrowotnym, wynika z różnych przyczyn i wykazuje kilka postaci oraz stopni zaawansowania.
Dwa główne typy obejmują cellulit wodny i tłuszczowy.

Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, takie jak zaburzenia krzepliwości krwi, świeże urazy, przerwanie ciągłości skóry, choroba nowotworowa, żylaki.Zabiegom nie powinny się poddawać też kobiety w ciąży – dla nich opracowano inne, specjalne techniki masażu.

Masaż bańką może obejmować całe ciało lub tylko strefy objęte cellulitem – najczęściej powłoki brzuszne, biodra, uda i pośladki. Przed zabiegiem w ciało należy wsmarować środek poślizgowy w postaci oliwki. Najlepiej użyć specjalnej oliwki do masażu antycellulitowego, co dodatkowo wzmocni rezultaty terapeutyczne.
Same ruchy masujące nie są trudne – wykonuje się długie pociągnięcia bańką po skórze, jaki i delikatne ruchy koliste. Masując brzuch zgodnie z ruchem wskazówek zegara dodatkowo usprawnimy procesy trawienia.

Tajemnica efektu antycellulitowego podczas masażu bańką polega na zwiększeniu ukrwienia, dzięki działaniu podciśnienia. Bańka aplikowana jest na skórze po wcześniejszym wyciśnięciu z niej powietrza. Tkanka jest zasysana do wnętrza bańki. Następnie przesuwając bańkę po ciele wykonuje się masaż. Działanie próżni powoduje przekrwienie tkanki, szybsze usuwanie toksyn, uelastycznienie skóry. Dochodzi również do rozbijania tkanki tłuszczowej. Początkowo po masażu mogą pojawić się niewielkie siniaki i zaczerwienienia.
Zabieg może również wydać się bolesny. Dlatego nie należy zasysać bańki zbyt mocno na skórze i trzymać jej zbyt długo w jednym miejscu. Powinna być cały czas w ruchu.

Masaż antycellulitowy bańką chińską powinno się wykonywać kilka razy w tygodniu, gdyż kluczem do sukcesu jest systematyczność. Dodatkowo należy wprowadzić umiarkowaną aktywność fizyczną oraz specjalną dietę, która pomoże w redukcji cellulitu. Efekty masażu widoczne będą już po kilku zabiegach, co świadczy o dużej skuteczności tej metody terapii.