3717

Masaż bambusami

orientalny, relaksacyjny masaż wykonywany za pomocą pałeczek bambusa, które są rolowane po ciele. Szczególnie polecany na przemęczone i spięte mięśnie. Podczas masażu bambusami odczuwamy głębokie odprężenie i likwidację napięć. Ciało odzyskuje uczucie lekkości, a umysł stan absolutnego uspokojenia.

Ponadto ruchy wykorzystywane w tym masażu mają korzystny wpływ na układ krążenia krwi i limfy, a tym samym usprawniają drenaż i regenerację tkanek. Szczególnie polecany w walce z cellulitem i zaburzeniami krążenia.

Zabieg ten dostarcza pozytywnej energii, w dosłownym tego znaczeniu. Bogate w krzem pałeczki bambusowe to naturalne piezoelektryki, które dzięki pocieraniu i rolowaniu tworzą potencjał elektryczny.  Osoby po takim masażu dostają zastrzyk energii i nabierają sił! Efekt masażu utrzymuje się nawet do kilkunastu dni
Niektórzy mogą się zastanawiać, dlaczego do masażu wykorzystano akurat bambus? Odpowiedź jest prosta. Bambus to roślina bardzo rzadko wywołująca reakcje alergiczne, czego nie można powiedzieć o innych instrumentach, które mogłyby być używane do masażu. Bambus ma właściwości bakteriobójcze, a równocześnie nie podrażnia skóry.

Wskazania do masażu bambusem: przemęczenie i stres, brak odpowiedniego dotlenienia organizmu, złe samopoczucie, bóle głowy, pleców, mięśni, zły stan skóry.